TJ Kordárna Velká nad Veličkou - SK Újezd u Brna   1:0 (0:0)

Po třech neúspěšných utkáních na domácí půdě vyjel tým SK Újezd u Brna na hřiště tradičního rivala, kterým byla TJ Kordárna Velká nad Veličkou. Tento soupeř nepatří k našim nejoblíbenějším, o čemž svědčí dvě porážky z loňské sezóny v poměru 0:2. Trenér Nejezchleb musel navíc počítat s absencí gólmana Vorla, kterého měl nahradit Maštalíř.

Na rozdíl od legendární jarní cesty do Tvrdonic vyjel autobus s újezdskými fotbalisty od hřiště bez kolize se sloupem elektrického vedení. Bojovná atmosféra vládla v celém vozidle; zvláště v tomto vynikali Houšť, spící v anatomicky nemožných polohách, a Mikojan, který si pobrukoval arménské národní písně.

Po úspěchu loňské cesty, kdy jsme do Velké nad Veličkou dojeli deset minut před utkáním, zvolil navigátor Řeřicha vhodnější dobu odjezdu, takže tentokrát mohla být provedena řádná rozcvička. Té se zúčastnil i prezident klubu Mžik Miroslav, který asistoval při rozchytávání ztraceného syna Maštalíře. Nutno říci, že branku častěji překopával než trefoval, čímž gólmana spíše rozběhal než rozchytal.

Mikojan

Utkání zahájili domácí fotbalisté jistým tlakem. Snažili se hlavně využít výšky svých útočících hráčů, ale z centrů do vápna žádné výraznější nebezpečí nevzešlo. O pobavení publika se tak staral nejvíce Popelák Jaroslav, který se patrně inspiroval leteckým dnem v Tuřanech a nemalý čas hrací doby trávil v různých polohách na trávníku.

Zhruba v polovině poločasu, kdy se už i Ryvola začal pomalu srovnávat s nepříjemnými výkopy domácího gólmana a přestal je podbíhat, se hra vyrovnala. Většina soubojů se odehrávala mimo vápna a neznamenala pro brankáře žádné nebezpečí. Akce našich často končily na ofsajdové pasti domácí obrany, popřípadě na nepřesnostech v kombinaci. Ke konci poločasu Velká zahrozila po závaru při rohovém kopu, ale střela z hranice penalty do branky nezamířila. Naopak to mohli být újezdští, kdo mohl vstřelit gól do šatny. Po kombinační akci se do samostatného nájezdu z levé strany prodral Radim Popelák, ale jeho pěknou střelu brankář vytáhl na roh. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

I druhý poločas nabídl podobný obrázek – domácí se snažili uspět dlouhými míči do vápna, zatímco hráči Újezdu sázeli na brejkové situace, v nichž ovšem naráželi buď na praporek asistenta, nebo na dobře vyběhnuvšího gólmana domácích. Dvacet minut před koncem utkání vystřídal Ryvolu záložník Mlateček a na opuštěné místo v obraně se stáhl Popelák Jaroslav.

Rozhodující okamžik utkání přišel krátce poté, v 75.minutě. Domácí vhazovali z levé strany poblíž rohového praporku. Nečekaně dlouhý aut proletěl až do malého vápna, kde nekrytý předstoper domácích využil šance a hlavou vstřelil branku. 1:0.  Opět jsme doplatili na chybu při obsazování hráčů v malém vápně.

Trenér Nejezchleb se pokusil zvrátit vývoj utkání dalším střídáním, když Houště vystřídal na středu zálohy Bezděk. Přesto byl náš závěrečný tlak dost bezzubý a chaotický, hlavně kvůli velkému množství nepřesností. Největší šanci na vyrovnání měl opět Radim Popelák, avšak jeho přesně umístěná střela z přímého kopu ze zhruba dvaceti metrů neměla dostatečnou razanci. Domácí se snažili náskok pojistit z brejků do otevřené obrany, avšak také neúspěšně – Maštalíř vyrazil prudkou střelu zblízka po rohovém kopu i dobře umístěný přízemní pokus z asi 18 metrů.

Netřeba asi zdůrazňovat, že třetí porážka v řadě nám rozhodně pozici nevylepšila. Fotbalisté SK Újezd u Brna se po čtvrtém kole usadili až na úplné dno tabulky 1.A třídy.