Přišel nový rok 2007 a s ním začíná pro vybrané jedince kolotoč tréninků, přátelských a neméně přátelských sedánků u nápojů alkoholické povahy, často spojené s vysvětlováním příčin nejrůznějších porážek újezdské kopané. Dovolte však nejdříve, abych i já, neoficiální kronikář anabáze tamní čutané, popřál všem čtenářům úspěšný rok 2007.  


 

O ambicích újezdského mužstva v druhé půli sezóny hovoří patrně nejlépe fakt, že na prvním tréninku se hráči, často ještě s alkoholem v krvi, sešli již čtvrtého ledna. Pro srovnání: hráči čelných klubů 1.ligy začali trénovat o týden později. Zda tak dlouhá příprava značí možný útok újezdských na titul v Lize mistrů, zůstává zatím tajemstvím. Předseda i maskot klubu, amatérský pilot jachty a milovník bodového systému v jedné osobě Mžik Miroslav se odmítl vyjádřit. Pouze byl slyšen, kterak říká: „Kurva, ten Drogba by se nám v Újezdě hodil.“ Zda to znamená nebezpečí lavičky pro obávané újezdské kanonýry, nebylo odtajněno.

 

Mnozí hráči týmu SK Újezd u Brna se v době volna věnovali intenzivnímu pěstování své postavy. Naděje některých fotbalistů, že vedení sežene konečně posily a oni budou moci degustovat na plný úvazek, se téměř naplnila již na prvním tréninku. Tam se dostavil evidentně nový hráč, vynikající mimořádně kyprou postavou. Ke zklamání zúčastněných se z neznámého vyklubal Radek „Valící se kámen“ Řeřicha, který přibral asi deset kilo a nechal se zhyzdit u holiček.

 

První trénink přinesl jisté posuny s hráčském kádru. Pominu-li nové borce, jejichž setrvání v týmu je po seznámení s alkoholismem v obci vždy poněkud nejisté, udály se tyto změny:

-         Ryvolu přestal po půl roce bolet kotník a zjevil se na tréninku; v jeho průběhu ho kotník opět rozbolel

-         Michálek byl dočasně odstaven od kojného pivního prsu a rovněž i on došel na trénink. Jeho fungování v sestavě je však poněkud problematické, vzhledem k tomu, že má jít ještě před sezónou na operaci kolena

 

Toť zatím veškeré novinky z kabiny. První trénink proběhl více méně klasicky. Někteří hráči během fotbálku překvapili rozsahem své pohybové aktivity, kterým se téměř vyrovnali cvičenkám seniorského věku, které se v areálu vyskytují před fotbalisty. Počet padlých se po boji ustálil na nule.

 

Již v neděli 7.1. pak újezdské čekal první ostrý zápas. Ten se odehrával na hřišti Sparty Brno, kam se dostavilo tolik hráčů, že si zelenobílý balet mohl po několika měsících vyzkoušet, jaké to je mít možnost střídat. Jak se brzy ukázalo, bylo to na dlouhou dobu zase naposledy a větší počet hráčů byl do utkání třeba.

 

Do zápasu s dalším účastníkem 1.A třídy Veverskou Bítýškou nastoupili újezdští v následující obávané sestavě, kormidlované Vilémem Nejezchlebem:


 

 

 

Maštalíř

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ryvola

 

Řeřicha

 

Chlubný

 

 

 

 

Radek ?

 

 

 

 Halický

 

Popelák J.

 

Popelák R.

 

Hudec 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezděk

 

 

 

Michálek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samotný vývoj zápasu nebyl ničím ukrutně zajímavým, proto nezainteresovaným hned prozradím, že jsme dodrželi tradici posledních zápasů a prohráli 0:1 po vcelku vyrovnaném průběhu.

 

Mnohem zajímavější se vyvíjela zdravotní situace újezdské squadry. Již v prvním poločase při svém tradičním sólu přes osm hráčů vykřikl a upadl Popelák Jaroslav. Přivolaní popeláři ho naložili a po víkendu mohl Jaroslav konstatovat, že jest o dva kolenní vazy chudší. Toť ztráta první. Druhým padlým se stal Peter Halický, který si nechal v závaru zlomit lícní kost, nicméně s tímto lehkým deficitem dohrál utkání a až poté se odebral do nemocničního ošetření a k operaci.

 

V době, kdy sotva odjela sanitka s Jaroslavem, se do zápasu vrhl střídající Petlák Martin. Tento příznivec kvalitního alkoholismu pobíhal na hřišti asi patnáct minut, než se rozhodl utíkat za míčem. Jako obávaný hlavičkář do souboje nemohl jít jinak než po hlavě. Soupeř zvolil podobný styl, nicméně hlava páně Petláka se ukázala jako měkčí. Následná rána vedla k přerušení hry, u Maštalíře, Doležela Jindřicha a dalších hráčů a činovníků k nevolnosti. Ta se ukázala jako oprávněná, když silnější povahy pohlédly na místo nehody, kde se nacházel poměrně vysmátý Petláček s dírou velikosti King-kongovy ranní stolice v čele. Humor brzy přešel všechny…nicméně všechno nakonec dobře dopadlo a lékaři dokázali jednoho z předních újezdských degustátorů zachránit.

 

Těšme se na další utkání, která snad nabídnou podobně vydařenou podívanou všem příznivcům kopané a sadomasochistických hrátek.