Těšany B – Újezd u Brna B 1:4 (1:2)

Branky: Matula 2x, Vichta, Drogba

Žluté karty: Laštovička, Evžen

Vstoupili jsme do pralesní soutěže na náhradním hřišti soupeře za kruté podpory slunečních paprsků opět ve slátané sestavě a bez stabilního gólmana, za podpory hrající legendy Pavla Bělohlávka, obživlého T.Laštovičky a jezdce Evžena jsme smetli trapného soupeře. Probudili se i někteří střelci a konečně potvrdil své jméno Didié Drogba.

 

Újezd u Brna B – Měnín B 5:1 (3:1)

Branky: Máca, Vichta, Jareček, Poulík (P), Matula

Žluté karty: Laštovička

Kvalitně zrekonstruovaný a připravený trávník domácího hřiště nám umožnil fotbalový vstup do sezóny. Podpora dorosteneckého gólmana, tahouna mančaftu T.Mácy a opor Z.Urbánka a T.Laštovičky nás dovedla k přehrání již trochu silnějšího soupeře, který nedokázal proměnit své šance. Naopak někteří naši střelci věděli kam zamířit. Trenérsky se uvedl M.Petlák, který nás podpořil i na hřišti v minulém zápase a hodlá se zapojit do naší sestavy.

 

Podolí B – Újezd u Brna B 1:1 (1:0)

Branky: Kubíček

Žluté karty: Kubíček, Poulík

S plnou základnou hráčů a nadějným gólmanem jsme zavítali na kvalitní trávník silného soupeře, který nás v první půli nepustil do trochu výraznější hry, naopak využil našeho zaváhání a ujal se vedení. Střídaní nám oživilo hru do druhé půle, kdy jsme nevyužili několik šancí, podržela nás jen jedna proměněná. Soupisku i hru oživil probuzený starousedlý Slovák Peter Sorád.

 

Újezd u Brna B – Žatčany 4:2 (1:1)

Branky: Vichta 2x, Michálek, Evžen

Žluté karty: Drápal, Laštovička, Kamenický

Laxní přístup k existenčnímu zápasu pralesní ligy hrozil potupou újezdského fotbalu. Soupeř využil naší nedůslednosti a ujal se vedení, částečné probuzení nám přineslo jen vyrovnání. Prostřídání částečně oživilo hru a využilo se několik z mála šancí, i když soupeř zahrozil kontaktním gólem. Povinné vítězství bylo tak tak splněno. Ukázal se nový vedoucí kanonýr střelců a doplnil ho nespoutaný jezdec Evžen svým premiérovým gólem. Didié splnil sázku a sundal paruku. Do dalších kol by se měl každý nad sebou zamyslet.

 

Rajhradice – Újezd u Brna B 2:3 (0:1)

Branky: Vichta 1 + ½ vlastní, Petlák

Žluté karty: Poulík

Rozjeli jsme se k soupeři, na kterého nemáme moc dobré poslední vzpomínky, abychom si napravili reputaci a udrželi kontakt s vedením tabulky. Na nekvalitním terénu proti jalovýmu soupeři jsme se prosazovali jen ojediněle. Potrestání našich hrubých chyb zdramatizovalo utkání. Trenér už na to nemohl nečinně přihlížet, a tak nastoupil a zařídil těsné vítězství. Na stoperu nás podpořil Študák II., střed hrací plochy ovládl Tigana

 

Újezd u Brna B – Blažovice B 4:0 (2:0)

Branky: Máca, Michálek 2x, Horáček

Žluté karty: Popelák I.

Na kvalitním domácím pažitu, za podpory dvou študovaných delegovaných praporků (Řeřicha a Chlubný) jsme přivítali bezvýznamného soupeře, který se nás zalekl a tak tak nastoupil v deseti lidech, posléze doplněn na 11. Do uklidňujícího vedení nás dostal tahoun mančaftu (Máca), dál jsme si připravovali gólové šance, které jsme spíše zahazovali, i když k vítězství jsme jich ještě několik proměnili. Opět se vyomluvenkoval Jéňa, kterému hrozí konec kariéry…

 

Blučina B – Újezd u Brna B 1:3 (1:3)

Branky: Matula 2x, Kubíček

Žluté karty: Horáček

Nedělní ranní vstávání a včerejší vítězství A týmu nám zkomplikovalo odjezd, ale se nám podařilo dát dohromady. Přivítal nás kvalitní trávník dostatečně zavlažený pro svižnou hru. Začali jsme ofenzivně a podařilo se nám pár kombinací, které nám přinesly první branku. Zaváhání zadních řad potrestal soupeř vyrovnávacím gólem. Vytvoření dalšího tlaku jsme využili ve vedení, které jsme v druhé půli laxní hrou nedokázali navýšit.

 

Újezd u Brna B – Babice B 1:1 (0:1)

Branky: Urbánek Z.

Žluté karty: Urbánek Z., Poulík, Máca

Do dnešního domácího utkání se nominoval nový trenér, který se pokusil sestavit sestavu ze skoro kompletního B týmu. Tempo zápasu nezvládl věčně zraněný Smolka, který opustil trávník po 15 minutách. Soupeř nás zatlačil, využil naší nesouhry a hrozil několika šancemi. Ujal se vedení kopnutím rohu přímo do branky. Naše ofenziva byla bezzubá a v zahuštěném vápně se nedokázala prosadit Remízu zachránila branka dotlačená po několikanásobném útočném faulu.

 

 

Přísnotice – Újezd u Brna B 0:2 (0:0)

Branky: Matula, Mlateček

Žluté karty: nikdo

Při chladném nedělním odpoledni jsme zamířili k ještě nepoznanému soupeři, který nám představil své zvlněné popráškované hřiště. Naše účast byla silná, ale poznamenaná démonem sobotní noci. V první půli jsme soupeře dostali pod tlak, ale nedokázali jsme si vytvořit důraznější koncovku. Po nástupu do druhého poločasu jsme se zakousli do míče a protivníka, což nám přineslo branky. Střídání utlumilo hru, ale vedení jsme udrželi do konce.  

 

 

Šlapanice C – Újezd u Brna B odloženo

Při posunutí času jsme se pokusili dát dohromady a dojet na hřiště lídra 4.třídy. Deštivé počasí nás nepustilo na podmáčený plac a přesunulo utkání na náhradní termín. Takže se nám sezóna protáhne o týden.

P.S. Stesky autora se ukázaly být lichými. Náhradní termín byl 11.listopadu, kdy poprvé a naposledy v zimě sněžilo a byla odložena všechna utkání až na úroveň divize, které zatím újezdská Benfica nedosahuje. Utkání bylo znovu odloženo, tentokrát na začátek dubna. Ani to se však neuskuteční, neboť šlapanické céčko se přes zimu rozpadlo a odstoupilo ze soutěže.

P.P.S. Tak utkání se přece jen odehraje, Šlapanice pouze blafovaly. 

 

Újezd u Brna B – Těšany A 1:2 (1:2)

Branky: Urbánek Z.

Žluté karty: Drápal, Poulík, Urbánek Z., Popelák

Nedostatečná nominace hráčů a odjezd možného hrajícího trenéra nás poznamenala proti soupeři, který má postupové ambice a pomalu se začíná prokousávat do užší špičky tabulky. První dvě hrubé chyby jsme těžce zaplatili, soupeř se dostal do dvoubrankového vedení. Naše nemohoucnost a bezzubost nám nepřinesla žádné gólové šance. Kompenzační penalta nás dostatečně nenakopla a za výkon v druhé půli zasloužíme několikanásobný funus…

 

 

Statistiky:

Branky:

Matula 6, Vichta 5 a ½, Michálek 3, Urbánek 2, Poulík 2, Kubíček 2, Drogba 1, Mlateček 1, Horáček 1, Máca 1, Petlák 1, Evžen 1, Jareček 1     

 

Žluté karty:

Poulík 4, Laštovička 3, Urbánek 2, I.Popelák 2, Drápal 2, Evžen 1, Máca 1, Horáček 1, Kamenický 1, Kubíček 1  

 

Autorem těchto popisů utkání je Robert Matula. Statistiky a vsuvky psané kurzívou zpracoval J.Ch.

 

Seznam přezdívek:

Evžen – M.Haluza

Didié Drogba – M.Kyzlink

Jareček – J.Lorenc  

Študák II. – J.Chlubný

Tigana – T.Máca

Jéňa – J.Ryvola