24.09.2011 PŘEČTENO : 3698
B-tým

Florián s Nováčkem strůjci první sezónní porážky Měnína, Benfika je tím pádem jediným neporaženým týmem v soutěži

Předem hlášené utkání dvou aspirantů na postup přilákalo na újezdský plácek poměrně dost diváků. Naši nastoupili již po několikáté s legendami v sestavě, absence některých hráčů však byla především v první půli znát. Z kraje utkání se naši párkrát dostali k brance hostů, nicméně poté se stali ve zbytku první půle Měnínští lepším týmem. První půle byla na šance velice chudá, oba týmy střílely spíš po okolních domech než na brankovou konstrukci. Globálně vzato nevím o tom, že by naši trefili vůbec branku.

To zajímavé se dělo až v druhé půli. Hosté se dostali do několika vyložených šancí, které precizně zlikvidoval skvělý Nováček. Poté zasáhla ruka páňě Reného Urbánka, který poslal na hřiště Davida Floriána. Ten se asi po 2-3 minutách dokázal odprostit od bránicího hráče a střelou z poza vápna vymetl šibenici. Už tím že trefil branku se lišil od všech ostatních pokusů. Náš tým mohl záhy pojistit vedení, Kamenický však nedokázal prostřelit golmana. Poté přišel nařadu opět Nováček, který kryl samostaný únik hostujícího hráče. Vývoj utkání byl stále nejistý. Až pár minut před koncem se před brankou prosadil Mikojan a uklidnil domácí tyfósy. Celkově zaslouží pochvalu všichni hráči, kteří se na vítězství zasloužili. Trenér Urbánek po zápase vysekl poklonu i měnínskému mužstvu a označil jej jako velmi silné a kvalitní.