18.11.2019 PŘEČTENO : 2552
Všichni

Hodnocení podzimu Áčko

Druhá část hodnocení sezóny se bude týkat našeho A týmu. Před sezónou nás opustili 2 hráči. Petr Slováček, který zakotvil v Židlochovicích a Jakub Máša, který se přesunul blíže svému bydlišti a přestoupil do Zastávky. K nám se po působení v dorostu Líšně vrátil Martin Bílek a z Pouzdřan přišel Tomáš Malásek.
Do tréninkového procesu se zapojilo celkem dost hráčů i z béčka a počet přesahoval někdy i 20 lidí. Na losovacím aktivu před sezónou jsme se dozvěděli, že opouštíme skupinu B a míříme do skupiny C. Na tuto skupinu jsme měli neblahé vzpomínky, nicméně byla pro nás výzva se s tím poprat. V prvním přáteláku jsme porazili ve velmi kvalitním zápase Želešice 2:1, stejným výsledkem jsme postoupili i v poháru v Uhřicích a mohli se těsně před startem soutěže těšit na mužtsvo Bosonoh. V tomto zápase jsme se postavili výrazně silnějšímu celku, zejména na míči, šla vidět větší zkušenost i klid v rozehrávce, nicméně bojovností jsme dokázali utkání dotáhnout do penalt a v těch díky Mackovi postoupit do dalšího kola.
Následoval ostrý start do soutěže proti Baníku Šardice. Šardice v utkání dominovaly, ukázaly velkou sílu a jejich výkon se dal srovnat s tím, jak proti nám hrály Bosonohy, velmi silní na míči, pěkné kombinace. Utkání rozhodla 10 minutovka, kdy jsme ke konci utkání inkasovali 3 slepené góly a prohráli jsme celkově 0:4. Následně jsme zamířili na první výlet sezóny. Kněždub, některým hráčům jsme museli vysvětlovat kde to je a že se tam také hraje fotbal. V pěkném počasí nás přijela podpořit skupinka věrných a hlasitých fandů a udělali jsme nám domácí prostředí. V utkání jsme byli lepší, domácí jsme k ničemu nepouštěli a navíc jsme dali 2 výstavní góly, Horáček vymetl z dálky šibenici a Jedlička se ve vápně opřel z voleje do míče, který brankář ani nepostřehl. První výhra z venku a vzadu s nulou.
3. zápas k nám cestovala ze slovenského pomezí Blatnice a jak jsme si ověřili, přijela si pro body. Velmi divoký zápas. Blatnice si vypracovala 2 brankový náskok, který vymazal Tom Malásek a když jsme se hnali za 3. gólem, tak před koncem zápasu jsme čelili penaltě, kterou bravůrně zlikvidoval Nováček. Za bod jsme byli tedy velmi rádi. Následně jsme zamířili do Tvrdonic.
Jen pár vyvolených jedinců, konkrétně asi 2 si pamatovali legendu o výjezdu v době kamenné. Legenda spočivala v tom, že autobus ujel cca 10 metrů a porazil sloup veřejného osvětlení s tím, že řidič chtěl následně pokračovat v jízdě, přitom mu nevadilo, že chybí podstatná část zadku autobusu. Letos proběhl výjezd bezproblémů, mikrobus přijel na čas a bez úhony. Utkání bylo těžké se šťastným koncem, domácí šli do vedení, následně jsme přežili velký tlak a šance a před poločasem udeřili. Následně v druhém poločase jsme pozorně bránili a z brejků vytěžili góly, když nám tam napadalo prakticky všechno, do čeho jsme kopli. Následně jsme si užili děkovačku od 2 skalních fandů. Po zápase jsme dlouho čekali na Poláka, který běhal po Tvrdonicích a sháněl burčák.
Před dalším mistrovským zápase nás čekala středeční vsuvka a to pohár proti Bohunicím. Před tímto zápasem jsem psal, že jsou Bohunice největší favorit krajského přeboru a po podzimu můžu napsat, že jsem se nemýlil. Bohunice vládnou KP bez prohry a s obrovským náskokem. O to víc nás potěšilo, že jsme v tomto utkání podali dobrý a bojovný výkon.
Již podruhé v sezóně jsme se utkali s Uhřicemi, v pohárovém utkání jsme hráli proti soupeři, kterému chybělo dost fotbalistů a v mistorvském utkání nás čekal víceméně jiný soupeř. Uhřice nás k ničemu nepouštěli a hráli jednoduše. Důrazně ubránit a poté rychle nakoupnout na Šnejdara nebo Neumanna. Vycházelo jim to, dostali se do vedení, měli další šance, ale potvrdilo se nedáš dostaneš. 2 brankami jsme skóre otočilo a poté se hrálo na tyčky a břevna, tuto hru Uhřice vyhráli v poměru 4:2, ale na 3:1 jsme odskočili my, abychom si v závěru ještě nechali dát branku na konečných 3:2. V dalším kole nás čekala Charvátská, tým ze spodku tabulky a pro nás velké hřiště a plno nepřesností. Domácí byli asi opticky lepší, ale v útoku impotentní a tak jsme před půli šli do vedení a toto vedení potvrdili až těsně před koncem. Další zápas k nám dojely Kozojídky.
Zápas 2 celků z popředí tabulky byl jak jinak než divoký. Kozojídky silné na míči, velmi rychlý útočník. Sice se dostáváme do vedení, ale hosté 2 slepenými góly otáčejí skóre. Naštěstí do poločasu vyrovnáváme a ve druhé půli se zápas začíná odznova. Hned z kraje druhé půlky jsme měli kopat penaltu, rozhodčí nicméně hosty podržel stejně jako chvilku na to, když se píská ofsajdu po úmyslné teči hostujícího hráče. Do vedení jsme se přeci jen dostali, když se podruhé v zápase trefil Horňák, ale hosté těsně před koncem vyrovnali na konečných 3:3.
Následoval výjezd do Valtic, kam s námi přijela také početná skupina fandů, kteří dokázali vypít stánek s občerstvením již v poločase. Utkání jsme odehráli dobře takticky s Mackem v zádech, kterej nás podržel. Vedení z první půle jsme si v klidu hlídali i ve druhém poločase, ve kterém byly Valtice neškodné.
Do utkání se Strážnici jsme šli ze druhého místa tabulky proti prvnímu. Hosté ze začátku zápasu zlobili, ale následně jsme po prvním golu hru ovládli a připsali si doma konečně výhru s nulou vzadu. Také jsme se dostali na první příčku tabulky, kterou jsme jeli potvrdit do Ždánic.
Z tohoto zápasu se podělil o zážitky Chlubas a tak jen postřehy ze zápisníčku. Horáček vzal rodinu sebou kvůli zdejším hodům - byl problém jej sundat z kolotočů. Vedoucího družstva zastával Kotouček. Jak již tradičně, hrajeme holomajznu. Daří se nám brejky - klasicky 8:3 atd... Podle pamětníka Chlubného jsme v čele krajské soutěže poprvé od roku 2005. Zápas jsme tedy vyhráli 2:0.
V dalším kole k nám přijely Vacenovice, které stoupají tabulkou a mají pověst mužstva, které obírá o body první tým tabulky. U nás se prezentovali velmi dobrým a kompaktním výkonem. My jsme se jim v tom vyrovnali a na velmi těžkém terénu jsme neviděli bůhvijaký fotbal. Remíza 0:0 znamenala sice domácí ztrátu vyšperkovanou červenou pro Horáčka, ale brali jsme ji.
Předposlední kolo jsme cestovali do Kyjova, tedy do Kostelce, kam bylo utkání přeloženo z důvodu rekonstrukce na stadionu v Kyjově. Utkání nám absolutně nevyšlo, plno absencí, zbrklost, chyby. Z toho pramenil výsledek 3:0 pro Kyjov a k tomu ještě zranění Chlubného.
Poslední zápas podzimu jsme odehráli ve Velkých Bílovicích. Utkání jsme dokázali zremizovat i když rozhodčí se od cca 70 minuty, kdy jsme museli hrát v 10 lidech se jakýmsi způsobem snažil tlačit domácí k výhře, ti to ale nepochopili a nebyli se schopni dostat do žádné šance. Dokonce jim přidal i 3 minuty nastavení, prý za ošetřování hráčů, což je záhadu, když nebyl ani jednou povoláván žádný z masérů. Po zápase nás čekal improvizovaný košt vína, který některé jedince totálně odrovnal.
Podzim hodnotím velmi kladně. Kouč před sezónou pronesl, že potřebujeme minimálně 25 bodů pro klidný průběh jara. Cíl byl tedy těsně splněn. 4. místo za 7 výher, 4 remízy a 2 prohry. Nejlepší bilance venkovních utkání. Musíme tedy zlepšit bilanci domácích zápasů. Skóre je 24:17. Máme dobrou obranu, ale v útoku by to chtělo přidat. Nováček vychytal 7 nul a měl by být nejlepším brankářem v této disciplíně. Nejlepším střelcem je Malásek se 7 góly stíhán Horáčkem s 5 góly. Největší porci minut odehrál Martin Hanuš, přes 1000 minut se celkově dostalo 6 hráčů. V aktuálním průběhu jsme obdrželi 2 červené a počet žlutých je vcelku v normě. Do všech zápasů zasáhlo celkově 22 hráčů. Důležité bude se odpíchnout k dobré zimní přípravě, která nám snad zaručí pohyb v horní polovině tabulky.