11.11.2019 PŘEČTENO : 2506
Všichni

Hodnocení podzimu - béčko a mládež

Uplynulý podzim lze hodnotit velmi kladně, za poslední roky jednoznačně nejlepší umístění mužských celků, mládež měla také velice obstojné výsledky. Trenérem béčka byl před sezónou jmenován Libor Doležal a stanovil si cíl zejména rapidně zvýšit tréninkovou morálku mužstva.
Pravidelně spolu s áčkem trénovali 4 hráči a zbytek se snažil alespoň stíhat trénink 1x týdně. Ke konci podzimu tato morálka poklesla, což musíme v zimní přestávce a pak zejména na jaře zlepšit. Sezóna se začala divoce v přestřelce s Želešicema, které před sezónou založily B tým a byly pro nás velkou neznámou. Nakonec se ukázalo, že to pro nás byl v celém podzimu jeden z nejtěžších protivníků doma.
Následně jsme vyhráli v Pozořicích, kde jsme dokázali odčinit jarní debakl. V dalším divokém a tvrdém zápase jsme porazili béčko Rajhradic.
Ve 4 kole jsme odjeli do Měnína, kde jsme již dlouho neuhráli body a poslední zápasy byly pro nás s hrozivým skóre. Tentokráte se zápas křížil s áčkem Měnína a my konečně na jejich půdě uhráli bod. Body měly být 3, ale naše nemohoucnost a sobeckost v zakončení i přes drtivou územní převahu k ničemu nevedly.
Následně jsme svedli další těžký souboj s Tvarožnou a dokázali ji udolat 4:2. V Blučině jsme připsali jedinou prohru v soutěži i přes to, že jsme vedli o 2 góly. Bohužel individuální chyby v tomto zápase nás stály vítězství.
Proti Blažovicím jsme museli zápas otáčet, když hosté se dostali brzo do vedení, naštěstí již do poločasu bylo prakticky o utkání rozhodnuto a trenér mohl dát prostor kompletní lavičce. Poté jsme cestovali na půdu poslední týmu utkání a zrovna v tomto utkání jsme měli problém se složením základní jedenáctky. Pro nás jednoznačně nejhorší zápas podzimu. Naštěstí jsme jej silou vůle dokázali vyhrát, vítězný gól vsítil Čáp, který dojel na utkání až v 50. minutě. Mezitím se do zápasu dostal i Květoš speedy Šenkýř, který se na hřišti potkal se synem a mohl dát na konci utkání branku, své šance se bohužel zalekl.
V dalším zápase k nám dojely Moutnice a v dalším jednoznačném zápasu jsme dokázai svéhou soupeře přehrát. V Těšanech jsme se dostali rychle do vedení, nicméně už po 5 minutách musel do nemocnice Kamenický a obrana se musela přeskupit. Naštěstí jsme byli o 1 gól produktivnější než domácí a připsali jsme si další výhru.
Domácí zápas s Opatovicemi rozhodl 3 góly Sherlock, 1 branku vsítil také Čáp a Kozel udržel 1. čisté konto sezóny. Před námi byl poslední zápas podzimu v Kobylnicích. Trošku hektická neděle, ráno shlédnutí zápasu v Kyjově a následně rychlý přesun do Kobylnic. Poděkování patří hráčům, kteří ráno nastoupili za A a odpoledně šli bojovat za B. V tomto zápase jsme měli jednoznačnou domácí kulisu umocněnou absencí bufetu. Museli jsme se tedy uchýlit k prodeji alkoholických nápojů ze 2 bas. V utkání jsme dokázali vyhrát gólem Marka Šenkýře a další nulou Kozla 1:0 a přezimujeme na 1. místě tabulky.
Za podzim jsme nasbírali 29 bodů za 9 výher, 2 remízy a 1 prohru. Pronásleduje nás náš jediný přemožitel Blučina B a v závěsu Měnin B. Skóre 42:21 je pro nás také nezvyklé. Nejlepší střelec našeho týmu je Sherlock, který se s 15 zásahy dělí o první příčku tabulky střelců s Vykouřilem z Měnína, který ovšem na stejnou porci zásahu potřeboval výrazně menší porci zápasů. Druhý nejlepší střelec je Marek Šenkýř s 10 zásahy. Tým se může až na jednu výjimku pyšnit výbornou disciplínou, kromě Filipa Houry, který nasbíral 4 žluté a 1 červenou převážně za nesportvní chování nebyl nikdo z našeho týmu vyloučen a obdrželi jsme pouze 24 žlutých a 1 červenou. Do všech utkání celkově zasáhlo 31 hráčů, největší porci minut odehrál železný muž Dušan Tošič, který se jako jediný dostal přes 1000 minut.
Naše mládež nám na podzim taktéž dělala radost, dorost se po 2 letech v krajském přeboru dostal do A skupiny 1. třídy a po půlce sezóny se nachází na 8. místě se ziskem 16 bodů. Výkony lze určitě zlepšit. Dobrá zpráva je, že se během podzimu daří nasazovat Ivo Urbana a Tomáše Havránka do zápasu áčka. Žáci se před sezónou spojili se žáky Křenovic. Starší žáci jsou taktéž na 8. místě tabulky se ziskem 19 bodů. Mladší žáci se nachází na 12 místě a zatím si na tuto soutěž zvykají. Určitě je na čem stavět. Starší přípravka po některých odchodech hráčů do jiného klubu hraje se střídavými výsledky, nicméně umístění je dobré a skóre pozitivní. Mladší přípravky A a B hrají ve stejné skupině a áčko je na 2. příčce tabulky a béčko na 6. místě. Jak A tak B odehráli podzim výborně, děti fotbal baví, mají kvalitní trenéry a výborné podmínky. Množství dětí od nejmenších nám dělá nesmírnou radost.