29.02.2012 PŘEČTENO : 4244
A-tým

Ještě trochu statistiky aneb jsme v něčem nejlepší. Zatím.

Vážení přátelé újezdské čutané, do startu soutěží nám zbývá přibližně měsíc, takže se pomalu i jako čtenáři webu pojďte připravit na dalších 12 klíčových utkání fotbalového jara. Připomeňme si některé věci, které se udály v předchozích měsících a podívejme se na to, co zlepšit.

Jak není jistě žádným tajemstvím, je hvězdný SK Újezd u Brna na sedmém místě tabulky, nedaleko od předních pozic, ale rovněž ne zrovna daleko od bahna souboje o udržení. Z dvanácti zápasů jarní části hrajeme hned sedm venku a to je v této sezóně vyloženě naše doména! Ze statistik totiž vyplývá, že na hřištích soupeřů jsme s přehledem nejhorší v celé soutěži, když jsme dokázali uhrát celý jeden bod na hřišti Kostic a v šesti zápasech dosáhnout věru kosmického skóre 2:8. No, pochvalme se, není jednoduché v pěti prohraných zápasech dostat jen sedm gólů a přesto vždy nemilosrdně lehnout. A něco málo lépe jsou na tom i týmy, které bojují o záchranu.

Zbývajících pět utkání pak budeme hrát doma před jistě nadšeným publikem. To má k nadšení jistě svůj důvod, protože Újezd je vůbec NEJLEPŠÍ na domácí palubovce, osmnáct bodů a skóre 14:4 nemá nikdo jiný (ačkoliv si otevřeně přiznejme, že ne právě každý odehrál doma tolik zápasů jako my ;-))

A pozor, není to jediný primát v rámci soutěže, který zatím držíme. S Dubňany máme celkově nejméně obdržených branek (12) a pozor, teď přijde šok, máme z celé soutěže NEJLEPŠÍ první poločasy - kdyby se hrály jen ty, tam máme 24 bodů, když jsme po půlce prohrávali ze 14 špílů jen dvakrát a dostali jsme pouhé tři góly. Že by konečně došlo na vyplnění přání všech trenérů, že na soupeře máme vlítnout od začátku??? No, snad ne.

Přednost silných prvních poločasů pak s přehledem kompenzujeme poločasy druhými, kde se propadáme na hezké 12.místo s bilancí 3-4-7 a skóre 7:9. Na tomto se podepsaly naše mnohé silné koncovky zápasů a pár obdržených gólů v neskutečných minutách.

Nicméně závěr by měl být asi následující: hrajme celý špíl jako první poločas doma, držme zajištěnou obranu a není se čeho bát. Takže koncem března začínáme!