OFS JmKFS FAČR ISFAČR Trénink Výsledky Jihomoravsky fotbal Livescore

SK Újezd u Brna     oddíl kopané
28.07.2011 PŘEČTENO : 2537
Všichni  

Rozhovor se stálicí A-týmu Jiřím Chlubným


V serii našich rozhovorů se nám jako další známá tvář újezdské kopané vyjádřil Jiří Chlubný jakožto krajní obránce a jeden s mnoha kapitánů našeho celku.

Otázka: Mohl bys nějakým způsobem specifikovat, probíhající letní přípravu?
Jiří Chlubný: To bych sice mohl, nicméně vzhledem k faktu, že už jsem navštívil tuším jeden nebo dva tréninky, tak by to asi nebylo úplně přínosné. Doufám každopádně, že trenérovi stále nikdo neprozradil, že nad Újezdem jsou kopce, na kterých lze běhat.

Otázka: Našel by se nějaký hráč, který by za odmakanou přípravu zasloužil pochvalu?
Jiří Chlubný: Možná to bude znít neskromně, ale pochvalu bych určitě zasloužil já, protože není snadné vymyslet tolik výmluv a vyhnout se tolika tréninkům ;-) Nicméně zvláštní pochvalu určitě zaslouží Semmler, který zahájil letní přípravu o měsíc dříve, než měl dosud každoročně ve zvyku. Myslím každopádně, že kluci trénují v rámci možností daných zaměstnáním, létem a alkoholem velmi dobře a pochvalu zasloužíme tedy všichni.

Otázka: Seš v týmu už řadu let, myslíš, že následující rok by mohl patřit mezi ty úspěšnější nebo naopak?
Jiří Chlubný: Tak to samozřejmě vůbec netuším, neznám ani většinu soupeřů, které nám nalosovali. Kádr Újezdu je nicméně dlouhodobě stabilizovaný, svoji sílu v těžkých situacích několikrát prokázal, takže doufám ve světlé zítřky. Co nám ale ukáže hodonínská skupina, to netuší asi nikdo.

Pár informací pro fanoušky:
Otázka: Újezdský tým byl řadu let označován jako nejkrásnější v soutěži. Myslíš, že toto přízvisko bude platit i letos?
Jiří Chlubný: Tak poté, co jsem strávil večer nad popisováním týmových fotografií z let dávno minulých, o tom absolutně nepochybuji. Jediným problémem je, že někteří hráči stárnou a nemohou tedy vykonstruovat takový účes jako dříve. Nicméně ladnost pohybu, charisma a oduševnělost jsou nepochybně na naší straně. Jediným stínem na naší kráse tak je ten fakt, že se dosud nepodařilo sehnat dres, který by svojí velikostí padl Radku Řeřichovi a ten tak stále vypadá, jako by se na hřišti potloukal v elasťácích, případně dres ukradl žákům. Škoda.

Otázka: Můžeš nám vyjádřit pocity jaké to je, když hráče pronásledují fanynky často mladší 15-ti let na každém kroku?
Jiří Chlubný: Myslím, že tato je otázka sice dobrá, ale měla by být směřována na pány Maštalíře nebo Řeřichu. Mě osobně pronásledovala fanynka mladší patnácti let naposledy v minulém tisíciletí (křižáci, inkvizice,…) a to beztak jen před někým prchala. Nicméně samozřejmě jedním z důvodů, proč jsem v Újezdě už tolik let, je i to, že v ochozech je stále na co se dívat, když už se nedá dívat na fotbal.

Otázka: Můžeš říct nějakou zvláštnost/pikantnost a už k praktikám treninku či čemukoliv jinému na trenéra Jose Hodečka?
Jiří Chlubný: Musím trenéra pochválit za retrooblečky, které nosí na většinu sportovních událostí, jichž se aktivně účastní. Jeho převlek za tenistu Jana Kodeše na soustředění byl dech beroucí. K trenérovým oblíbeným praktikám by se pak snad mohla vyjádřit jeho manželka, o tom já nic nevím.

Otázka: Vzkaz pro fanoušky?
Jiří Chlubný: Nechejte si udělat garanční prohlídku kardiostimulátorů.

Otázka: Vzkaz pro fanynky?
Jiří Chlubný: Zde bych tazatele opravil, fanynky v Újezdě jsou známy jako fenynky. Samozřejmě všechny naše kočičandy, fenušandy a berušandy moc zdravím a doufám, že se v ochozech budou vyskytovat i po mnoho dalších let.

Pár informací z kabiny:
Otázka: S kým se ti v týmu nejlépe spolupracuje?
Jiří Chlubný: Já jsem dobře známý tím, že fotbal hraju na dva doteky, tedy balón plus minus zpracuju a následně ho fláknu dopředu. Takže dobře se mi hraje s kýmkoliv, kdo nemá tendenci mi moc nahrávat. Nejlépe se mi pak spolupracovalo s Martinem Hudcem, tedy pokud jsem ho neměl zrovna táhnout domů.

Otázka: Kdo je v týmu největší vtipálek?
Jiří Chlubný: Nepochybně Tomáš Máca, podle mého názoru. Svého času také Pólo dokázal rozparádit davy, ale to už byly scény spíše pro zletilé.

Otázka: Kdo má v kabině největší respekt?
Jiří Chlubný: V kabině asi Radek Řeřicha, ve sprchách s přehledem Honza Semmler.

Otázka: Největší dříč?
Jiří Chlubný: Nevím, jestli je vhodné újezdské hráče z něčeho takového obviňovat, spíše hledíme na ladnost a estetiku, než na množství potu.

Otázka: Největší trouba?
Jiří Chlubný: Myslím, že by bylo nespravedlivé vůči všem ostatním, kdybych na tomto čestném místě nezmínil Petra Šimečka, který už díky svému povolání a častému užívání slova trouba nedává šanci nikomu dalšímu.

Otázka: Největší řezník?
Jiří Chlubný: Největším dobytkem je obávaný Petr Kalvoda, který zmrzačil i sám sebe. Těsně ho následuje nyní již invalidní Martin Hudec, který za dob své slávy zmrzačil spoluhráče a následně sám sebe. Dalším surovcem je pak Honza Semmler, který prokousl Radimu Popelákovi obličej…takový je vlastně skoro celý mančaft. Sebe bych pak označil za fotbalového gentlemana.

Otázka: Máš nějaké speciální přání do nové sezóny?
Jiří Chlubný: Osobně bych rád viděl plné ochozy, újezdských děvčat zvláště. Pak si jako každý rok přeju, abych na invalidní vozík nenastoupil v začínající sezóně, ale až v té další. A konečně bych byl celkem rád, kdybychom nemuseli ani jednou nastupovat s ožralým gólmanem, což je věc, která mně v Újezdě dlouhodobě poměrně dost vadí. Byl bych samozřejmě také rád, kdyby újezdská mládež zopakovala úspěchy z minulé sezóny a B-tým splnil cíl a zachránil se ve IV.třídě.

Otázka: Jak vidí sezónní vyhlídky pilíř obrany Georgios Chlubasis?
Jiří Chlubný: Po pár kolech budeme moudřejší. Základem úspěšné sezóny je zjistit, kde se nachází místa jako Starý Poddvorov, Blatnice a řada dalších lokalit, kde budou letos vaši milovaní kocourci poprvé a doufejme i naposledy nastupovat. To bude ta těžší část práce, doufám. Když se nám podaří toto, mohlo by být umístění v horní polovině tabulky naprosto reálné.

×
Hodnoťte novinku. Nejhůře 1 až nejlépe 10 body :   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Autor : AD_PetlyZměnil : AD_PetlyHodnocení : 5.1 (1479)