OFS JmKFS FAČR ISFAČR Trénink Výsledky Jihomoravsky fotbal Livescore

SK Újezd u Brna     oddíl kopané
31.07.2011 PŘEČTENO : 2351
A-tým  

"Zatímco po fotbalové stránce je většina hráčů připravena precizně, po estetické stránce by měla většina přidat", říká předseda oddílu Radek Řeřicha v předsezónním rozhovoru


Radek Řeřicha je po všech stránkách ikonou újezdské kopané. Ve svých 33 letech má za sebou již několik odkopaných dekád, zastává roli šéfkouče mládeže i předsedy celého oddílu. Je de facto tváří klubu a jen těžko ho někdo z čtenářů nezná. V našem seriálu rozhovorů před sezónou byl tedy nezbytným terčem a nerozpakoval se odpovědět otázky týkající se celého újezdského fotbalového oddílu, jeho vyhlídek do budoucna a samozřejmě občas vyjevil i nějakou tu perličku z kabiny. Za sténografický záznam rozhovoru tímto děkuji slečně Nikole Procházkové.

1) Jak bys vyhodnotil situaci A-tymu krátce před začátkem sezony (s důrazem na krásu hráčů)?
Radek Řeřicha: Zatímco po fotbalové stránce je většina hráčů připravena precizně, po estetické stránce by měla většina přidat.Někteří chodí na trénink neučesáni, bez známky použití deodorantů. Nicméně do prvního mistrovského zápasu zbývá 14 dní, takže doufám, že všichni ještě se svojí tělesnou skořápkou něco pozitivního provedou.

2) Ty sám jdeš příkladem? Mohl bys popsat, jaké kroky v oblasti krásy děláš před zápasem?
Radek Řeřicha: Já osobně oplývám přirozenou krásou, tudíž je většina běžných zkrášlovadel naprosto zbytečná. Přesto se však pokouším shodit asi 10 kg.

3) Tedy na jateční váhu. Dobrá, pojďme se nyní věnovat újezdské kopané a nadcházející sezóně. Jak vidíš ambice A-týmu a jak bys ohodnotil ambice svoje osobní?
Radek Řeřicha: Ano, vraťme se k fotbalu. Přál bych si, aby újezdský tým navázal na solidní výsledky ze závěru minulé sezóny. Osobně si myslím, že by tým měl mít ambice skončit do pátého místa, hlavně doma se prezentovat pěkným fotbalem. Mojí osobní ambicí je hlavně se nezranit a nezalehnout žádného soupeře. Chtěl bych být přínosem hlavně v kabině.

4) Co si pod pojmem přínos v kabině představuješ? Budeš nosit chlebíčky a šampaňské, nebo se zaměřovat na osvětu a výchovu hráčů?
Radek Řeřicha: Tak pochopitelně jsem měl na mysli kulturní osvětu a vzdělání,které většině chybí. Šampaňské a chlebíčky zdlábnu sám.

5) Pak bude ale složité zhubnout deset kilo. Nicméně od koho ty očekáváš, že bude plnit roli vůdce týmu a bude podávat nejhodnotnější výkony?
Radek Řeřicha: Tak myslím, že jako v každé sezóně se budeme moci opřít o perfektní defenzivní činnost. Směrem dopředu si hodně slibuji od Michala Horáčka. Již standardně si myslím, že tím správným vůdcem je kapitán Honza Semmler.

6) Z hlediska dlouhodobé strategie klubu, považuješ kádr už za optimalizovaný nebo lze očekávat příchod dalších posil?
Radek Řeřicha: Myslím si že kádr je složen vhodně. Je pravdou, že se dlouhodobě potýkáme s absencí jednoho koncového útočníka,ale věřím, že tuto roli splní někdo z mladých. Oproti loňské sezóně se budeme muset obejít bez Petera Halického a pravděpodobně i Jakuba Bukáčka, který je časově zaneprázdněn. Tým posílil Jakub Sedláček z Letohradu a o některých dalších jménech ještě uvažujeme.

7) Myslíš, že některá živoucí legenda z B-týmu bude schopna oživit kádr A mužstva?
Radek Řeřicha: Nevidim v tom problém. Do přípravy se zapojila legenda Tomáš Máca a také Ondra Smolka. Myslím si, že oba dva mají potřebnou kvalitu, aby A - týmu vypomohli.

8) Myslím, že o újezdských mužích jsme si toho řekli už celkem dost. Jsi známý nejenom jako hrající mastodont, ale také jako trenér mládeže. Který z týmů budeš letos trénovat a jaké jsou tvé cíle v roli Mourinha?
Radek Řeřicha: Byl bych nerad, kdybych vedl nějaký tým sám. Počítám se zapojením Petra Maštalíře, Marcela Cupáka, Pavla Bělohlávka. Měl bych se pohybovat mezi žáky a dorostem. Cílem nejsou ani tak výsledky, ale spíš vzbudit v mládeži zájem o újezdskou kopanou.

9) Jsi dobře obeznámený s fungováním celého klubu. Od jaké věkové kategorie si slibuješ tabulkově nejvyšší postavení a komu by tedy újezdští rowdies měli věnovat největší pozornost?
Radek Řeřicha: Výborně si již tradičně povede přípravka,ale myslím si, že fanoušci budou věnovat největší pozornost jedničce, takže od ní si slibuji umístění v horních patrech tabulky.

10) Kdybys měl v této chvíli odhadnout, který hráč újezdské mládeže má tendenci dotáhnout to do A-tymu a posílit jej, koho bys vybral?
Radek Řeřicha: Těch talentů je více a nerad bych na někoho zapomněl. Bude záležet, jak na sobě budou pracovat a zda je zájem o fotbal neopustí. Takže si myslím, že do jedničky to může dotáhnout prakticky kdokoliv.

11) To je hluboká myšlenka a jistě i povzbuzení pro veškerou mládež. Nyní pokračujme v otázce, kterou dostávají všichni činovníci klubu. V SK Újezd pracuješ již od minulé geologické epochy, koho považuješ za nejvydařenější přestupový šlágr během svého působení?
Radek Řeřicha: Za všechny bych jmenoval především sebe, Jiřího Chlubného, Mirka Micu a Honzu Semmlera, ale je zde celá řada hráčů, kteří v Újezdě zanechala dobrý dojem.

12) A co hráči, kteří zanechali špatný dojem?
Radek Řeřicha: Tak ty fyzicky trestáme.

13) Mohu to potvrdit. Jaký je hrozby a rizika pro újezdskou kopanou v dalším století?
Radek Řeřicha: Především nedostatek financí a stárnutí populace celebrit újezdské kopané.

14) A konečně, kdybys měl nějaké přáni ohledně újezdské kopané, jaké by to bylo?
Radek Řeřicha: Zvýšení zájmu o fotbal ze strany mládeže široké veřejnosti. Chtěl bych, aby se do práce v oddílu aktivně zapojilo více osob.

15) A já poděkuji za rozhovor a obrátím se na tebe s poslední otázkou. Jaká je tedy tvá odpověď na tradiční újezdskou otázku?
Radek Řeřicha: Ne, ale dneska budu :-) Děkuji za rozhovor.×
Hodnoťte novinku. Nejhůře 1 až nejlépe 10 body :   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Autor : JuraZměnil : AD_PetlyHodnocení : 5.2 (1289)