OFS JmKFS FAČR ISFAČR Trénink Výsledky Jihomoravsky fotbal Livescore

SK Újezd u Brna     oddíl kopané
14.11.2011 PŘEČTENO : 2080
A-tým  

Zhodnocení podzimní sezóny 2011/2012 - A tým


Vážení přátelé újezdské čutané, podzimní část sezóny máme za sebou a je tedy čas pěkně rozjasnit líčka a projít si hrdinné skutky vašich zbožňovaných fotbalových mágů. Svoji cestu újezdskou kopanou začneme u A-týmu. Ten v létě mohutně natrénoval, vydal novou řadu divokých účesů, zhubl několik desítek kilogramů a vrhl se začátkem srpna na trávníky 1.B třídy skupiny C, tedy na Hodonínsko, kde jsme šířili fotbalovou krásu a inteligenci s nevelkým úspěchem již dříve.

V podzimní části újezdští stihli odehrát nejen 13 zápasů podzimní části, ale i jedno předehrávané kolo jarní, k velké radosti pijáků grogu a dalších podobných nápojů. Z celkem 14 zápasů pak hráči Újezda vytěžili po ukrutných bojích celkem 19 bodů za šest vítězství a jednu remízu. Téměř 95% těchto bodů jsme pak vydolovali na domácím hřišti, kde jsme šest z osmi utkání vyhráli. Zbývajících pět procent pak tvoří JEDEN bod z venkovních hřišť, který jsme přes jistou tlačenku sudích vedených Víťou z Tvrdonic získali v hody opojených Kosticích. Zbývajících pět utkání venku jsme nemilosrdně prohráli.

Ve všech 14 utkáních jsme dosáhli neskutečného skóre 16:12, což z nás dělá s přehledem nejnudnější tým v historii všech soutěží podobné úrovně, když v utkáních Újezda padají v průměru dvě branky na utkání. Šestnáct branek vstřelených nás řadí v efektivitě útoku na krásné 12.místo v soutěži, tedy třetí od konce. Naopak dvanáct branek obdržených nám dává spolu s Dubňany nejlepší obranu v celé soutěži. Suma sumárum – dostat 12 branek a prohrát sedm utkání je umění. Podobně jako dát šestnáct a šestkrát vyhrát.

Z výše uvedeného je pak celkem zřetelné, že žádná kanonáda na utkáních nenastávala. Jedinou výjimku tvoří domácí utkání s Hroznovou Lhotou, které jsme neskutečně a historicky vstřelili čtyři góly. Ostatní utkání jsme vyhráli o gól či dva. Šest ze sedmi prohraných zápasů jsme pak projeli o gól, přičemž v tom sedmém jsme dostali gól na 2:0 v poslední minutě.

Králem střelců a rovněž vládcem statistiky červených karet se stal Michal Horáček, který poté, co ovládl svůj značně rozevlátý nástup do sezóny dokázal stihnout šest vstřelených branek (a dvě červené karty). Druhým zabijákem se stal penaltový exekutor Aleš Poláček se třemi brankami a dále dvoubrankoví Semmler, Kubíček a Uma. Dvě branky vstřelil také Mlateček, ale jen jednu do té správné sítě, čímž končí výčet střelců. Michal Horáček se stal také jediným vyloučeným hráčem Újezda, když i Řeřichovo surové zalehnutí protihráče zůstalo nepochopitelně nepotrestáno :-)

Obrana dokázala celkem pětkrát udržet čisté konto, pokaždé doma a pokaždé to znamenalo zisk tří bodů. Domnívám se, že čtyři nuly si připsal vlasáč Petr Maštalíř, zatímco jednou zavřel branku Marcel Tyson Nováček.

Do hry se zapojilo celkem 22 hráčů do pole a dva brankáři, přičemž trojice středových hráčů Semmler, Poláček a Chlubný nechyběla z 1260 odehraných minut ani jedinou, ačkoliv si to všichni solidárně přáli. Do všech utkání zasáhl i Radek Polášek, který strávil na hřišti o 140 minut méně než svatá trojice. V jednom zápase chyběli Sedláček (dovolená) a Uma (delirium). Samozřejmě je třeba zmínit, že zranění stála fleky několik dalších kvalitních hráčů, mezi které zařaďme nejrychlejšího útočníka na světě Chalupu, mumii Mlatečka, něžného Petra Kalvodu, případně Lavinu Řeřichu. Naopak v jediném zápase za A-tým nastoupili Tomáš Máca, Rustam Mikojan, Jakub Bukáček a Pólo, kteří si dohromady připsali 65 minut, ale vesměs vydatně podporovali tým na spolkové úrovni.

Činnost klubu musíme zhodnotit i na úrovni kulturní činnosti. Po strašlivé letní zakončené následovaly narozeniny předních exponentů klubu (Mariánek, Laštovička, Velíšek a další) začátkem srpna, která skončila invazí fotbalistů převlečených za metalovou hudební skupinu Pantera na festival v Žatčanech. Tímto děkujeme panu Laštovičkovi, že na chvíli opustil svůj milovaný elektrický cimbál a zhodnotil celou akci klasickou větou, která dává smysl asi jako manuál k japonskému videu: „Já jsem byla diskotéka“.

Druhou prudce kulturní akcí pak byly narozeniny pětice hráčů, kamuflované jako uctění památky svatého Václava a jeho významu pro újezdskou kopanou. Obě dvě akce se podařilo kupodivu všem přežít a přispěly ke zvelebení areálu a zvýšení prestiže újezdské kopané. No a před námi je tradiční a zavedený mord prasátka, na který jsou všichni čtenáři zváni a kde proběhne také posezónní tiskovka se všemi hráči.

A pokud by vás náhodou zajímala celková tabulka naší soutěže, otevřete následující link a oslavte průběžné sedmé místo.
http://nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/jihomoravsky/souteze.asp?soutez=620A3C×
Hodnoťte novinku. Nejhůře 1 až nejlépe 10 body :   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Autor : JuraZměnil : JuraHodnocení : 5.1 (1154)