OFS JmKFS FAČR ISFAČR Trénink Výsledky Jihomoravsky fotbal Livescore

SK Újezd u Brna     oddíl kopané
27.03.2011 PŘEČTENO : 2159
Všichni  

Střípky ze soustředění


V životě lidském se občas poštěstí zúčastnit se akcí, které se člověku vnitřně příčí, nicméně není možné je vynechat. Mezi takové patří i újezdské soustředění, které se tentokrát konalo v obci Kobylí, které leží za devatero pivy a devatero kořalkami jihovýchodně od Újezda. Pro rozumného člověka není právě jednoduché vzdát se antropogeneze a jejich výdobytků a strávit čas s bandou orangutanů, nicméně následující záznam vás zpraví o udatných činech, které zde byly vykonány a které prošly cenzurou.

Autor tohoto článku se do Kobylí z taktických důvodů vypravil s panem Semmlerem o den později, nicméně ještě před příjezdem do areálu tamního hřiště potkal rodiči obávanou detašovanou jednotku ve složení Řeřicha – Maštalíř, čekající na otevření kadeřnictví a průchod místních školaček. Toto legendární duo informovalo nově příchozí o činnostech předchozího večera, kdy se zvláště činili mladší členové kádru. Jelikož citlivější povahy by nemusely detaily vsáknout, ponechejme je fantasii laskavého čtenáře.

Ráno se mimořádně vydařilo a vytvořilo tak rozumný rámec dopolednímu tréninku. Jeho zlatým hřebem byl turnaj trojic ve fotbálku, který nečekaně prohrálo družstvo s ústním špílmachrem týmu Jakubem McKamenickým. Trojice Semmler, Řeřicha, Kamenický pak všem za odměnu přinesla dietní rajskou s knedlíčky, přičemž Rolling Stone Radek se na to duševně nachystal stavbou hradu z písku, věrně následován Maštalířem. Následovalo jediné volno do večera, které hráči dle zvyků odkoukaných od hvězd trávili částečně na kávě, částečně vyhlížením místních nezletilých dívek; rozumnější si dali dvacet (nikdo) a Chalupa se marně snažil kohokoliv porazit v pinecu. Brankář Maštalíř ve filosofické chvilce označil jako své tři nejoblíbenější zábavy „chlast, porno a autoerotiku, nejlíp všechno zaráz“.

Ve tři předepsal kouč José Hodeček trénink další, tentokrát s nácvikem střelby. V ní vynikal především Semmler a Polášek, který hned několikrát docílil homerunu do sousedního areálu Riviéra. Ve střelbě z místa vynikl sniperKalvodinho, který dokonce jednou bezmála trefil i brankové zařízení, jinak neomylně vytříbenými technickými střelami demoloval sítě za bránami. Semmler se pro změnu velmi úspěšně snažil o střelbu levou nohou, kdy dokonce i částečně trefil merunu a oslavil to nadšením hulákáním „Rivaldo, Rivaldo.“ Zlatý hřeb střelecké eskapády zatloukl Radek Energetinho Řeřicha, který se pokusil o nůžky, leč netrefil, málem se při dopadu zlomil v půli a vyhloubil kráter do již tak dost poooraného hřiště.

Jelikož pauza mezi tréninkem a plánovaným přípravným utkáním s místními chasníky činila jen hodinu, po všech stránkách nevybouření gólmani přemluvili (G)Umu a Semmlera k nohecu, zatímco zbytek týmu měl kopr. Bukáček a Kamenický, tvořící odolné mladé jádro týmu, oznámili zranění a ukončili činnost.

Přípravné utkání s místními hrajícími nadprales začalo zcela dle plánu za soumraku, který tradičně činil značné problémy zrakově nedostatečně vybaveným Řeřichovi, Chlubnému, jakož i dalším. Rozhodcovské role se zhostil manager José Hodeček, praporku další nevídící hráč týmu, MášTalíř Petr. Po úderné rozcvičce dali domácí prakticky z prvního útoku gól, načež se utkání rozpadlo do dobývání domácí klece. To se Újezdu nakonec podařilo a zápas otočil, ačkoliv podrobnosti jsem třeba já osobně z důvodu snížené viditelnosti neviděl. Uma Jan si pohmoždil ohanbí a zřejmě tak musel vynechat večerní dovádění na pokoji mládeže, jiné tragické události nebyly zaznamenány.

A jelikož autor tohoto článečku se poté se svým osobním šoférem Chalupou v monopostu Felicia vypravil zpátky mezi lidi, není možné ani nutné popisovat děje večerní zábavy nad čutanou Španělsko – ČR. Jen lehce naznačím, že filosofické spisy Karla Marxe zůstaly tentokrát neotevřeny…

×
Hodnoťte novinku. Nejhůře 1 až nejlépe 10 body :   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Autor : JuraZměnil : Hodnocení : 4.9 (1193)