OFS JmKFS FAČR ISFAČR Trénink Výsledky Jihomoravsky fotbal Livescore

SK Újezd u Brna     oddíl kopané
23.05.2011 PŘEČTENO : 1973
Všichni  

Soutěž A-týmu spěje do dramatického finiše


Újezdský fotbalový fanoušek je zvyklý, že vývoj sezóny v podání A-týmu není žádná selanka. Místní pamětník pan Fabin, který zná všechny zápasy újezdské kopané od roku 1730, by si snad vzpomněl na nějakou klidnou sezónu strávenou ve středu tabulky, nicméně osoby narozené po roce 1970 toto říci nemohou. Sezóny strávené na vrcholu nebo naopak na dně soutěže kvapí jedna za druhou, případů fanoušků s kardiostimulátorem přibývá.

Taktéž sezóna 2010/2011 se vyvíjí způsobem, který se snadno může zvrhnout do nemístné dramatičnosti. V současné době většině týmů zbývá odehrát čtyři kola, újezdský bílý balet si na domácí rýžovišti zahraje navíc ještě středeční domácí dohrávku se Žebetínem, kterému na podzim podlehl těsně 0:4. Hraje se v 17:30 na oblíbeném fotbalovém chrámu Estadio Alcoholinho za teplot sahájícím k nesportovním hodnotám.

Jaká je tedy situace pět kol před koncem? Újezd si v tabulce drží prozatím osmé místo s 29 body. Tabulka je vyrovnaná jako krása jednotlivých členů hráčského kádru Újezda - osm týmů získalo mezi 25 a 31 body a všechny tyto týmy plus Jaroslavice s 22 body mohou ještě obsadit sestupové příčky. Již jistým sestupujícím je náš přemožitel z podzimu Višňové s 12 body za tři výhry a tři remízy.

Vzhledem k vývoji ve vyšších soutěžích není nepravděpodobná varianta, že stejně jako loni bude ze tří soutěží 1.B třídy Jihomoravského kraje sestupovat celkem sedm týmů - poslední a předposlední tým z každé skupiny plus 12.tým s nejmenším počtem bodů. Tím jsou v současné době fotbalisté Mikulčic s 23 body.

Újezd tedy ve zbývajících čtyřech kompletních kolech musí opět čelit riziku sestupu, ačkoliv zatím na něj má relativně dobrý náskok šesti bodů a zápasu k dobru. Nicméně o tom, že finále soutěže se může neuvěřitelně zamotat, ví svoje i ti nejmladší fanoušci, hráči a funkcionáři újezdské kopané.

Jedním z klíčů k poklidné záchraně je středeční domácí utkání se Žebetínem. Po něm nastoupí újezdští hráči v neděli do dalšího domácího utkání s 22bodovými Jaroslavicemi, následně podniknou exhibiční utkání v šestém doupěti vinařů ze Šatova, o týden později opět venku na hřišti třetí Moravské Slavie Brno a grandfinále celé sezóny proběhne 19.6. v utkání s posledním celkem tabulky z Višňového.

Věřme tedy, že tento ročník bude tím po dlouhé době klidným a konsolidačním, kdy se nebudeme trápit do posledního kola. A aby to všechno nevyznělo tak negativně, vzhledem k vyrovnanosti tabulky je nutné si říci i to, že Újezd je pouhé čtyři body od čtvrtého místa a má zápas k dobru. Nacházíme se tedy na velmi úzké hraně, která rozhodne o tom, jak budeme celou sezónu hodnotit.

První díl luštění rébusu se tedy odehraje již za dva dny, 25.5. od 17:30, kdy nejkrásnější tým známé části vesmíru nastoupí proti Žebětínu. O čtyři dny později se pak na fanynky (a jistě i na fanoušky) těšíme proti Jaroslavicím už v tradičním čase.

×
Hodnoťte novinku. Nejhůře 1 až nejlépe 10 body :   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Autor : JuraZměnil : AD_PetlyHodnocení : 5.1 (1109)