Soutěžní zápas (5.kolo)
PŘEČTENO : 728
2 : 5
TvrdoniceÚjezd A
Na zápas jsme odcestovali bez indisponovaného Kotoučka a zraněného Bílka, i tak nás mělo být dostatek, ale proč nejedou hráči širšího kádru to my hlava nebere, asi jim stačí hrát čtverku za béčko a moc se nenadřít. Na lavce tedy byli připravení dva polo marodi Čáp a Kamenický. Zápas začal tak, jak jsme nechtěli, soupeř posílen mnoha Slováky a hráči, co kopali kraj za Lanžhot nás přikoval na svoji půlku, hlavně Pavel Staňa měl problémy s kvalitním pravým halvem. Domácí z velkého tlaku vytěžili vedoucí branku Darmovzala, na kterého jsme se před zápasem upozorňovali. Prvních 20 minut jsme předváděli totální antifotbal a nedokázali jsme si přihrát a jen odkopávali míče na soupeřovu půlku. Hru jsme dokázali vyrovnat v rozmezí 25 - 30 minuty a do konce poločasu jsme domácí dokázali držet na uzdě. Vcelku zdařile se nám dařil ofsajd systém, kterým jsme dokázali domácí zastavovat už 5 metrů za půlkou. Šance přišli, nejprve vyrovnal tečovanou střelou Horáček ve 40. minutě. Během 5 minut do konce poločasu jsme měli jasné 3 góly na kopačkách, Horáček se ocitl v situaci sám na brankáře míč po něm však hodil, Malásek nedokázal sám před brankářem zkrotit skákavý míč a lépe ho trefit a Chlubný nedošáhl na míč po rohu a ve skluzu jej trefil mimo branku. Do druhé půle jsme vlétli tak, jak skončil první poločas. S míčem na kopačkách jsme dokázali kombinovat a Horáček v 50. minutě prostrčil míč na Hanuše a ten si narazil míč o brankáře a do prázdné svatyně domácích neměl problém zakončit. Domácí okamžitě reagují a hrající trenér se nominuje do pole. Zcela zbytečně jsme zalezli a před domácími jsme ustupovali až na naši šestnáctku, kde to hodně smrdělo. Začali ze stran létat centry a Nováček byl v plné permanenci. Naštěstí to byly jen náznaky a žádná vyložená šance. Mohli jsme se věnovat hře na brejky a po Jedličkově nákopu si jej u rohového praporku doběhl Polák, přetažený centr sklepl pod sebe Haluza a Malásek na 3x dokázal prostřelit val před sebou. Třetí gól nás uklidnil a vyčkávali jsme na šance. Po jednom z rohů rozehrál Polák na Jedličku, který z 30 vymetl šibenici. V 80. minutě měli domácí již jen malou naději na zvrat. Dokázali již jen snížit na 2:4 aby v 89. minutě Horáček tak dlouho s míčem vyčkával, až se rozběhl směrem k brance domácích a přihrávkou našel na vápně Hanuše, který z první uklidil míč k tyči. Vítězství jsme udrželi a mohli sme začit slavit. Zklamaný byl na konci zápasu pouze Polák, který nedokázal překousnout, že již na stadionu nejsou klobásky a jal se prozkoumávat ulice Tvrdonic doufajíc, že někde narazí na prodejce burčáku.