Soutěžní zápas (7.kolo)
PŘEČTENO : 536
5 : 2
Újezd ASvratka Brno
V 7. kole přišla konečně první výhra letošní sezóny. Utkaly se poslední 2 celky tabulky, které ještě nezískaly ani bod. Do branky se postavila nová akvizice David Mrkvica, který k nám přišel z Rakouska. Utkání nabralo rychlý sled v prvních 10 minutách, kdy na světelné tabuli svítilo již 3:0 a Svratka byla zralá na ručník. Konečně se nám podařilo přetavit v góly to, co jsme v minulých zápasech nedokázali. Nejprve se trefil V samostatném úniku Horáček, za další 2 minuty opět Horáček vystřelil, obrana střelu zblokovala, tak to zkusil znova a opět úspěšně aby se v 10. minutě dostal míč po přetaženém centru ke Kotoučkovi, jehož střelu usměrnil do branky precizní tečí Malásek. Po této desetiminutovce se trošku fotbal vytratil a z utkání se stala nakopávaná. Ve 20. minutě mohl Horáček přidat 3. gól, samostatný únik vyřešil úspěšnou kličkou gološovi, ale hostující obránce ve skluzu zády vytěsnil míč z cesty do branky. Hosté snížili po rohu, aby se dostali do hry gólem do šatny, na němž se ovšem podílí rozhodčí, který nepochopitelně píská faul proti nám v momentu, kdy Polák nastřelil míčem do hlavy hráče Svratky, kuriózní moment, jenž navíc ještě pozoruhodně ocenil rozhodčí žlutou pro Poláka. V tento moment se rozhodčímu utkání vcelku vymklo z rukou. Hned zkraje druhé půle pelášil sám na branku Kotouček, ve vápně byl faulován a rozhodčí mlčí, za pár minut bychom mohli jít do přečíslení, nicméně je máván ofsajd po situaci, kdy Horáček vybíhá z vlastní půlky. Uklidňující gól dává Malásek, jenž v hraniční ofsajdové situaci překonává gološa hostí. 5. gól přidáváme z kopačky Kotoučka, který se trefil rovnou z rohu. Hosté druhou půli moc šancí neměli, naopak Horáček mohl přidat hatrick, s Urbanem šli sami na branku, situaci vyřešili dobře, ale jeden z obránců se výborně vrátil a vyrazil míč na roh. Utkání končí, troufnu si říci, že zaslouženou naší výhrou.