Soutěžní zápas (2.kolo)
PŘEČTENO : 546
1 : 1
RajhradÚjezd B
Hned první kole v nové sezóně pro nás znamenal rébus, jak poskládat sestavu při souběžně hraném utkání áčka v Únanově. Béčka se nově ujal stratég Radek Řeřiňho, po 14 letech oblékl újezdský dres Marek Tomečka, z posilovny byl na plac umístěn Filip Máca, na levou obranu byl povolán milovník autových vhazování Tomáš Kachlík, Roman Strava odložil svůj silniční speciál a nazul kopačky a z dorostu jsme vzali všechny, kteří měli ještě chuť a sílu bojovat po svém utkání. Prvních 15 minut jsme se srovnáli v uskupení, ve kterém jsme se sešli a poté jsme hru opticky vyrovnali. Domácí v první půli měli pár závarů, hodně nakopávaných míčů, které obrana dokázala sbírat a kuriózně nastřelené břevno po střela, která asi překvapila i autora, pokud to bylo chtěné, tak se autorovi omlouvám. My jsme měli také šance, pravou stranu táhli na béčko nezvykle atleticky vybavené duo Kroupa - Máca, odkup přilétlo několik nebezpečných centrů a hlavně střela druhého jmenovaného. Nutno podotknout, že balón po jeho střele byl umístěn na oběžnou dráhu. Když to nevyšlo Mácovi, o chvíli později to vyšlo Danymu, Ve vápně dostal tolik prostoru, že si mohl míč zpracovat na prsou, otočit se a pohotově z voleje propálit vše, co mu stálo v cestě. Před poločasem jsme se tedy dostali do vedení a nemuselo zůstat jen u něj, objektivně si myslím, že od 25. minuty jsme byli výrazně lepší než domácí, určitě tomu pomohla hra, kdy jsme nenakopávali a ve středu pole přihrávali a soupeř to nezachytával. Do kabin se šlo tedy podle mě zaslouženě ve vedení. Už v první půli musel pro fyzické vypětí střídat Kroupa a místo něj nastoupil Staňa Polouček. Jestliže jsme byli v první půli lepší, tak druhá půle patřila jednoznačně domácím. Na nás se podepsala fyzická nepřipravenost a domácí byli aktivnější. Na míči byli lepší, nákopy hledaly rychlé mladé útočníky. Jen v zakončení to bylo takové jalové, jen oni sami ví, jak naložili s šancí, kdy si 3 nahrávali před Šplouchalem a jen nešikovností z toho byl odkop. Domácí měli dost závarů, nicméně gól z toho nedokázali dát. Za celý zápas jsme vyrobili asi jedinou chybu a to při našem odkopu, kdy Šplouchal trefil odkopem Kamenického a od něj se odrazil míč k domácímu útočníkovi, který zakončil sólo povedeným blafákem a vyrovnal. Utkání se poslední minuty hrálo nahoru - dolu a obě mužstva mohla odejít vítězně. Do konce zápasu jsme měli 3 šance, šenkýř těsně minul, Poloučka vychytal domácí brankář a Tomečkova střela se nevešla mezi 3 tyče. Bod z venku bereme, jak taktně poznamenal lodivod Řeřicha :\\\"Již jsme získali více bodů z venku, než minulou sezónu\\\". Dík patří všem zůčastněným, kteří bojovali až do konce. V dalším zápase nás čeká B tým Podolí, který v prvním kole Vysoko přehrál Těšany 5:1. Zápas začíná v neděli v 17 hodin po zápasu áčka.